sobota, 23 lutego 2013

Pierwsze spotkanie wyjazdowe z Internetem do Warszawy.

23 lutego 2013r odbyło sie pierwsze wyjazdowe spotkanie z Internetem do Warszawy. Podczas wycieczki znalezliśmy się w trzech zaplanowanych do obejrzenia miejscach:
Stadion Narodowy w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, Sklep z elektroniką.
Opis przebiegu wycieczki:

W sobotę 23 lutego zaliczyliśmy wyjazd do Warszawy (bezpłatny dla 46 uczestników) zorganizowany przez Tadeusza, Krzysztofa i Marka - Latarników Polski Cyfrowej z Łaskarzewa. Zwiedzaliśmy Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik, a w drodze powrotnej w sklepie z elektroniką zapoznaliśmy się z najnowszymi ofertami z interesującej nas branży. W trakcie podróży autokarem udostępnionym nam przez Urząd Gminy Łaskarzew w bardzo miłej atmosferze my Latarnicy Polski Cyfrowej, mówiliśmy o naszej misji przekonania, jak największej rzeszy osób 50+ do korzystania z komputera i Internetu.

Po przyjeździe do Warszawy zaczęliśmy nasze spotkanie wyjazdowe z Internetem od Stadionu Narodowego gdzie do meczów Mistrzostw Europy szykowali się Cristiano Ronaldo, czy Robert Lewandowski. Poznaliśmy trasy, którymi poruszają się fani piłki w czasie meczu, odwiedziliśmy również strefę VIP, weszliśmy do loży VIP i przekonaliśmy się, jaki jest z niej widok. Sprawdziliśmy, w jakich warunkach przebierają się piłkarze przed meczem oraz jak pracują dziennikarze w czasie imprez. Podczas całej naszej wędrówki nawet po zakamarkach ogromnego obiektu, towarzyszyły nam dwie urocze opiekunki, tylko do naszej dyspozycji. Kilka tych miejsc odwiedziliśmy wcześniej podczas wirtualnej wycieczki po Stadionie Narodowym. Dzisiaj dotknęliśmy Stadionu Narodowego na żywo.
Kliknij TUTAJ

http://www.stadionnarodowy.org.pl/nasze-miejsce/wirtualne-wycieczki/maj-2012

Następnie przyszedł czas na Centrum Nauki Kopernik. Poznaliśmy wystawy stałe Kopernika, tj., Wszystko gra, Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Strefa światła, korzenie cywilizacji, Teatr wysokich napięć. Przekaz płynie z wykorzystaniem multimedialnych eksponatów każdej wystawy. Korzystaliśmy z tego i doświadczaliśmy na własnej skórze po wcześniejszym internetowym poznaniu Kopernika.
Wystawy są TUTAJ

http://www.kopernik.org.pl/wystawy/

Wizyta w sklepie z elektroniką i przegląd aktualnej oferty był ostatnim punktem programu wyjazdu ale dla wielu uczestników bardzo interesującym.
Przed nami kolejne spotkania na podsumowanie wyjazdu w najbliższy czwartek 28 lutego i piątek 1 marca. Będzie czas na dzielenie się wrażeniami z wyjazdu z wykorzystaniem komputera i Internetu.

Zdjęcia z wycieczki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz