sobota, 16 marca 2013

Drugie spotkanie wyjazdowe z Internetem do Warszawy. 16.03.2013r

Wstęp do Tygodnia z Internetem 2013. Pierwszy krok w cyfrowy świat.
W sobotę 16 marca zaliczyliśmy wyjazd do Warszawy (bezpłatny dla 46 uczestników) zorganizowany przez Tadeusza, Krzysztofa i Marka - Latarników Polski Cyfrowej z Łaskarzewa. Korzystaliśmy razem z uczestnikami z internetu mobilnego Aero2 na tablecie iPad. Robiliśmy zdjęcia aparatami cyfrowymi i telefonami komórkowymi. Zwiedzaliśmy Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik i w sklepie z elektroniką zapoznaliśmy się z najnowszymi ofertami z interesującej nas branży. W trakcie podróży autokarem udostępnionym nam przez Urząd Gminy Łaskarzew w bardzo miłej atmosferze my Latarnicy Polski Cyfrowej, mówiliśmy o naszej misji przekonania, jak największej rzeszy osób 50+ do korzystania z komputera i Internetu.
Po przyjeździe do Warszawy zaczęliśmy nasze spotkanie wyjazdowe z Internetem od Stadionu Narodowego gdzie do meczów Mistrzostw Europy szykowali się Cristiano Ronaldo, czy Robert Lewandowski. Poznaliśmy trasy, którymi poruszają się fani piłki w czasie meczu, odwiedziliśmy wystawę wielkiego futbolu z legendarnym dziennikarzem sportowym P. Stefanem Szczepłkiem. Kilka tych miejsc odwiedziliśmy wcześniej podczas wirtualnej wycieczki po Stadionie Narodowym. Dzisiaj dotknęliśmy Stadionu Narodowego na żywo. Kliknij TUTAJ

http://www.stadionnarodowy.org.pl/nasze-miejsce/wirtualne-wycieczki/maj-2012

Wizyta w sklepie z elektroniką i przegląd aktualnej oferty był drugim punktem programu wyjazdu i dla wielu uczestników bardzo interesującym.
Następnie przyszedł czas na Centrum Nauki Kopernik. Poznaliśmy wystawy stałe Kopernika, tj., Wszystko gra, Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Strefa światła, korzenie cywilizacji, Teatr wysokich napięć. Przekaz płynie z wykorzystaniem multimedialnych eksponatów każdej wystawy. Korzystaliśmy z tego i doświadczaliśmy na własnej skórze po wcześniejszym internetowym poznaniu Kopernika. Wystawy są TUTAJ

http://www.kopernik.org.pl/wystawy/

Przed nami kolejne spotkania w Tygodniu z Internetem 2013. Będzie czas na dzielenie się wrażeniami z wyjazdu z wykorzystaniem komputera i Internetu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz