środa, 20 marca 2013

Tydzień z Internetem. Spotkanie Latarników 20.03.13r

Tydzień z Internetem trwa. 20 marca odbyło sie kolejne spotkanie Latarników w programie Tydzień z Internetem. Spotkanie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej - filia w Izdebnie o godzinie 19.

Spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat” było prowadzone przez wolontariuszy – Łaskarzewskich „Latarników Polski Cyfrowej”, Tadeusza, Krzysztofa i Marka. Wolontariuszki z Łaskarzewa również uczestniczyły w spotkaniu i wspierały osoby 50+ w ich przygodzie z Internetem. Rozpoczęliśmy od rozmowy o tym, do czego w codziennym życiu może przydać się Internet i nowoczesne technologie. Każdy uczestnik dowiedział się, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jaki sposób i gdzie ich szukać. Jak możemy pobrać z Internetu interesujące nas informacje. Były ćwiczenia z wyszukiwarką i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych w postaci zdygitalizowanych starych fotografii mieszkańców wsi Izdebno, które Biblioteka w Izdebnie umieściła na:

www.mapakultury.pl

Surfowaliśmy po stronach:

www.laskarzew.pl

www.bibliotekapilczyn.pl,

Spotkanie było okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrowali swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Na zakończenie spotkania połączyliśmy się przez Skype z Kolegą Latarnikiem PCRS - Krzysztofem Kaczorowskim. Była to doskonała lekcja obsługi Skype i dobry przykład jakie możliwości stwarza Internet.


Zdjęcia:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz