czwartek, 21 marca 2013

Pierwszy krok w cyfrowy świat. Tydzień z Internetem 2013 z Latarnikami PCRS.

Czwartkowe spotkanie 21 marca 2013r. w Zespole Szkół Nr 1 w Łaskarzewie zaplanowano jako główne wydarzenie lokalne Tygodnia z Internetem 2013. Zaproszeni goście w tym członkowie Koła Emerytów i Rencistów w Łaskarzewie licznie przybyli na spotkanie z Internetem w celu wykonania pierwszego kroku w cyfrowy świat. W trakcie spotkania Latarników PCRS z osobami 50+ przywitaliśmy samego Ministra Administracji i Cyfryzacji RP P. Michała Boniego. Minister aktywnie włączył się w prowadzenie spotkania. Wymieniał zalety korzystania z Internetu w życiu codziennym. Zachęcał do korzystania z Internetu i jego ogromnych zasobów informacji. Michał Boni podkreślił, że jako Minister Administracji i Cyfryzacji kładzie szczególny nacisk na „ułatwienie korzystania z dóbr kultury i nauki, które powinny być w jak największym stopniu dostępne za darmo poprzez Internet”. Wspomniał też, że Internet jest ważny bo „dzięki niemu wy – obywatele – będziecie mieli administrację pod kontrolą”. Było interaktywnie – dzięki połączeniu za pomocą Skype z Latarniczkami i Latarnikami z Olsztyna. Minister również podzielił tort przygotowany przez Cukiernię Żabczyńscy przygotowany specjalnie na spotkanie Tygodnia z Internetem 2013 w Łaskarzewie. Tego dnia w Łaskarzewie gościliśmy również P. Krzysztofa Głomba i Artura Krawczyka Koordynatorów Polski Cyfrowej Równych Szans. Ponadto na spotkanie przybyli zaproszeni goście specjalni - przedstawiciele władz lokalnych, organizacji pozarządowych oraz mediów, tj. P. Lidia Sopel Sereja Burmistrz Miasta Łaskarzew, P. Małgorzata Seremak – Przewodnicząca Rady Miasta Łaskarzew, P. Monika Garnek Owczarczyk – Sekretarz Miasta Łaskarzew, P. Grażyna Sałasińska – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Łaskarzewie, P. Henryk Dąbrowski – Prezes Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjnego, P. Zbigniewa Marciniuka – Rektora Uniwersytetu Trzeciego Wieku Edukator w Garwolinie, P. Bożena Sobieska - Prezes Koła Emerytów i Rencistów w Łaskarzewie, P. Łukasz Korycki – Wirtualny Garwolin, P. Eryk Laskowski – Nasze Sprawy, P. Maciej Poczek – TelewizjaGarwolin.pl, ekipa programu TVP1 Latarnicy.pl, ekipa TVP INFO Kurier Warszawy i Mazowsza.
Na zakończenie Uczestnicy zarejestrowali swój udział w spotkaniach na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach Europy.
Oto kilka relacji z wydarzenia w Łaskarzewie:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.507340782662581.1073741828.117056145024382&type=1

http://www.wirtualnygarwolin.pl/archiwum-aktualnoci/3020-co-minister-robil-w-laskarzewie

http://www.naszesprawy.info/index.php/2013/03/22/minister-boni-na-tygodniu-z-internetem/

https://mac.gov.pl/dzialania/tydzien-z-internetem-spotkanie-michala-boniego-z-latarnikami-polski-cyfrowej-w-laskarzewie/

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=39o7onRpqoE

http://www.kuriergarwolinski.pl/garwolin_6321_minister_boni_przyjechal_do_laskarzewa,2

http://egarwolin.pl/index.php/aktualnosci/4868-minister-boni-cyfryzuje-seniorow-z-askarzewa

http://www.miasto.laskarzew.pl/index.php?id=1&n_id=806

Zdjęcia:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz