wtorek, 17 września 2013

2013 09 16-17 II Zjazd Latarników Polski Cyfrowej w Olsztynie

Szczęśliwi i pełni satysfakcji wróciliśmy z II Zjazdu Latarników Polski Cyfrowej, który odbył się w dniach 16-17 września 2013 r. w Olsztynie. 
Pomimo trudności dojazdowych i pogodowych odczuwamy satysfakcję z uczestnictwa w przedsięwzięciu zapobiegającemu wykluczenie cyfrowemu, wielu milionów Polaków.


W II Zjeździe wzięło udział kilkaset osób z całego kraju – oprócz 200 Latarników z całej Polski, przedstawicieli samorządu województwa, instytucji publicznych, wyższych uczelni oraz przedsiębiorców wspierających tę inicjatywę. W ciągu dwóch dni zjazdu Latarnicy wymieniali się informacjami i doświadczeniami. Korzystali też ze wsparcia profesjonalnych trenerów.

Polska Cyfrowa Równych Szans to największy w Europie projekt aktywizacji cyfrowej osób pokolenia 50+. Inicjatywa realizowana jest przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” oraz „Projektu systemowego – działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu”. 

Jeden z uczestników Zjazdu i czynny Latarnik PC powiedział :

"Jednak siłą projektu nie tylko są wolontariusze - latarnicy. Dla mnie wartością dodaną tej działalności jest inspirująca prężna działalność stowarzyszenia "Miasta w Internecie" i aktywni pracownicy, nie zważający na problemy, dążący do celu, nieustannie poszukujący nowych rozwiązań, aby pogodzić potrzeby seniorów, latarników i administracji. Gdy widzę tę niemalże perfekcyjną organizację, sam chciałbym działać tak samo!"

I ja się też pod tym oburącz podpisuję !!!

Pomimo, że jesteśmy z niewielkiej miejscowości o niedużych możliwościach - nasze działania są zauważane i pozytywnie oceniane, przez organizatorów tego ruchu.

Osoby chcące dowiedzieć się więcej o Zjeździe i o działalności Latarników odsyłamy do:Zjazd w Olsztynie miał charakter roboczy, latarnicy i eksperci spotkali się na warsztatach, by wymienić się doświadczeniami i zdobyć nowe umiejętności. Rozmawiali np. o tym, by nie tylko wprowadzać osoby 50+ w cyfrowy świat, ale pomagać im poprawić jakość życia, a także jak nawiązywać w pracy latarniczej kontakty z mediami jak również z bibliotekami oraz instytucjami kultury, dzięki którym można prowadzić zajęcia w dobrze zaopatrzonych salach.

Autor: Krzysztof Kaczorowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz