sobota, 23 listopada 2013

2013 11 23 Spotkanie w sprawie utworzenia Koła PTTK w Łaskarzewie


Spotkanie w sprawie założenia Koła PTTK w Łaskarzewie z mieszkańcami powiatu garwolińskiego głównie mieszkańcami Łaskarzewa.
Zaproszony gość specjalny Pan Paweł Ajdacki wieloletni Prezes Oddziału PTTK w Otwocku przedstawił zgromadzonym działania podejmowane przez Oddział Otwock jak również PTTK w Polsce. Wyjaśnił wątpliwości związane z powołaniem Koła i zadeklarował wszelką pomoc w tej sprawie. Z kolei Latarnicy przedstawili zgromadzonym efekty dotychczasowych przedsięwzięć podejmowanych przez prowadzone przez Latarników Stowarzyszenie C.I.A. związanych z lokalną turystyką z wykorzystaniem do tego Internetu. Przedstawiliśmy Bazę Informacji Turystycznej www.infoturlgd.pl; www.laskarzew.infoturlgd.pl; www.gmina-laskarzew.infoturlgd.pl;www.wilga.infoturlgd.pl oraz bloga www.serbutek.blogspot.com
Zachęcaliśmy do włączenia się w tworzenie bazy informacji o naszym terenie w różnych formach, tj. zbieranie informacji, starych zdjęć, fotografowanie ciekawych miejsc w swojej najbliższej okolicy, itp. 
Spotkanie zainicjowane przez Latarników Polski Cyfrowej Marka Kusaka i Krzysztofa Kaczorowskiego ma na celu uzyskanie wzrostu zainteresowania lokalnej społeczności lokalną turystyką i krajoznawstwem. Poprzez utworzenie Koła PTTK w Łaskarzewie zostanie zebrana grupa osób chętnych do działania w tym osób starszych o tych samych zainteresowaniach co ułatwi i pozwoli Latarnikom Polski Cyfrowej wskazać możliwości w wykorzystania Internetu do lokalnej działalności turystyczno- krajoznawczej.
Kolejne spotkanie już założycielskie Koła PTTK w Łaskarzewie odbędzie się 4 stycznia 2014r. 
Spotkanie prowadzili Latarnicy Marek, Krzysztof i Tadeusz oraz Henryk Dąbrowski i Andrzej Żółkoś.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz