piątek, 6 grudnia 2013

2013 12 06 Spotkanie IKK w Łaskarzewie


Nasze co piątkowe spotkanie Integracyjnego Klubu Komputerowego, 6 grudnia 2013, o godz. 19-tej, odbyło się bez przygotowania i wcześniejszego anonsowania - w nie sprzyjających warunkach pierwszego ataku zimy, z groźnym organem "Ksawerym" w tle, w remontowanych i nieogrzewanym budynku "Bajka" - a pomimo to stawiło się jedenaścioro zapaleńców Internetu i zwolenników wspólnego, cyfrowo spędzania czasu, przy herbacie. Trzech z nas przyszło ze swoimi tabletami i dlatego postanowiliśmy porozmawiać o nich - prezentując możliwości ich, oraz przydatność.

Kiedy wybrać tablet? "Lekkie, cienkie, eleganckie tablety to prawdziwe odkrycie ostatnich lat, cieszące się ogromnym powodzeniem. Jeśli praca polega przede wszystkim na odbieraniu maili, przeglądaniu dokumentów czy innych materiałów, niezwykle mobilny tablet może okazać się nieoceniony. Umożliwia on przeglądanie i przesyłanie informacji i treści multimedialnych w każdym miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy. Niestety, edytowanie zdjęć czy długie pisanie za pomocą ekranu dotykowego nie należy do najwygodniejszych."

Efektywność tych urządzeń prezentowaliśmy licznymi przykładami. 
Ukoronowaniem był wideo kontakt przez Skype z naszym Latarnikiem nr 1, Tadeuszem.
Do świąt Bożego Narodzenia mamy jeszcze dwa spotkania, na pewno spotkamy się przy składaniu sobie opłatkowych życzeń.
TAK TRZYMAĆ ! ! ! 
Zapraszamy nowych KLUBOWICZÓW - tak osoby, które nie miały dotychczas kontaktów osobistych z Internetem, jak i chcących poszerzyć swoją wiedzę - jesteśmy na Was otwarci!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz