Latarnia Polski Cyfrowej na Dożynkach Województwa Mazowieckiego 2013 w Miętnem

Dożynki Województwa Mazowieckiego w tym roku zawitały do powiatu garwolińskiego. Grupa Łaskarzewskich Latarników Polski Cyfrowej przygotowała specjalnie na to wydarzenie Pawilon Informacyjno - Konsultacyjny „Latarnię Polski Cyfrowej” z ofertą doradztwa, informacji, konsultacji na temat wykorzystania Internetu i nowych technologii przez osoby 50+.


Latarnicy i Latarniczki Tadeusz, Krzysztof, Marek, Agnieszka, Klaudia, Ania i Martyna dyżurowali w Latarni Polski Cyfrowej. Latarniczki Ania i Martyna Rybickie - to matka z córką, oraz trzecia z tej rodziny obecna z nami - babcia Bożenka - ubrana w służbową czapeczkę, bardzo czynnie nam pomagała - bo chwilami mieliśmy "duży ruch w interesie". Nasza trójka TKM miała z sobą tablety, które dla wielu odwiedzających i odwiedzane przez nas Pawilony - były b. ciekawymi i przydatnymi narzędziami - robione na miejscu zdjęcia przesyłaliśmy na wskazane adresy mailowe, wyszukiwaliśmy na mapach ich miejscowości z wyznaczeniem tras do Miętnego - dożynkowej miejscowości. Latarnikami jesteśmy nie tylko podczas spotkań i zajęć, ale również w kontaktach we wszystkich sytuacjach.

Wspólnie z uczestnikami testowaliśmy mobilne łącze internetowe LTE, tj. prezentowaliśmy filmy na Youtube, np. o tradycyjnych żniwach polskiej wsi, słuchaliśmy radia internetowego. Informacja o Polsce Cyfrowej Równych Szans i działaniach Latarników „poszła” w powiat i województwo również w postaci materiałów promocyjnych ulotek, długopisów, balonów, itp. Wychodziliśmy grupkami z naszej Latarni i odwiedzaliśmy stanowiska poszczególnych wystawców, zachęcaliśmy do korzystania z Internetu, wymienialiśmy się kontaktami. Nierzadko umawialiśmy się na wzajemne odwiedziny. Prezentowaliśmy możliwości kontaktu ze znajomymi przez Facebooka oraz e-maila wysyłając w jednej chwili zrobioną fotografię na wskazane adresy poczty internetowej.


Dożynkowa świąteczna atmosfera radości udzieliła się każdemu. Czas spędzony na Dożynkach nie był czasem straconym. Twierdzę, że mazowieckie święto plonów było doskonałą okazją do prowadzenia działań zachęcających osoby 50+ do wykonania pierwszego kroku w cyfrowy świat.

Relacja z wydarzenia również na: www.latarnicy.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz