2013 03 21 Tydzień z Internetem w Łaskarzewie

Pierwszy krok w cyfrowy świat. Tydzień z Internetem 2013 z Latarnikami Polski Cyfrowej.


Czwartkowe spotkanie 21 marca 2013 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Łaskarzewie zaplanowano jako główne wydarzenie lokalne Tygodnia z Internetem 2013 r. Zaproszeni goście w tym członkowie Koła Emerytów i Rencistów w Łaskarzewie licznie przybyli na spotkanie z Internetem w celu wykonania pierwszego kroku w cyfrowy świat. 
W trakcie spotkania Latarników Polski Cyfrowej z osobami 50+ przywitaliśmy samego Ministra Administracji i Cyfryzacji RP Pana Michała Boniego. 

Pan Minister aktywnie włączył się w prowadzenie spotkania. Wymieniał zalety korzystania z Internetu w życiu codziennym. Zachęcał do korzystania z Internetu i jego ogromnych zasobów informacji. Pan Michał Boni podkreślił, że jako Minister Administracji i Cyfryzacji kładzie szczególny nacisk na „ułatwienie korzystania z dóbr kultury i nauki, które powinny być w jak największym stopniu dostępne za darmo poprzez Internet”. Wspomniał też, że Internet jest ważny bo „dzięki niemu wy – obywatele – będziecie mieli administrację pod kontrolą”.

Było interaktywnie – dzięki połączeniu za pomocą Skype z Latarniczkami i Latarnikami z Olsztyna. Minister również podzielił tort przygotowany przez Cukiernię Żabczyńscy przygotowany specjalnie na spotkanie Tygodnia z Internetem 2013 w Łaskarzewie. 
Tego dnia w Łaskarzewie gościliśmy również P. Krzysztofa Głomba i Artura Krawczyka Koordynatorów Polski Cyfrowej Równych Szans. Ponadto na spotkanie przybyli zaproszeni goście specjalni - przedstawiciele władz lokalnych, organizacji pozarządowych oraz mediów, tj. P. Lidia Sopel Sereja Burmistrz Miasta Łaskarzew, P. Małgorzata Seremak – Przewodnicząca Rady Miasta Łaskarzew, P. Monika Garnek Owczarczyk – Sekretarz Miasta Łaskarzew, P. Grażyna Sałasińska – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Łaskarzewie, P. Henryk Dąbrowski – Prezes Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjnego, P. Zbigniewa Marciniuka – Rektora Uniwersytetu Trzeciego Wieku Edukator w Garwolinie, P. Bożena Sobieska - Prezes Koła Emerytów i Rencistów w Łaskarzewie, P. Łukasz Korycki – Wirtualny Garwolin, P. Eryk Laskowski – Nasze Sprawy, P. Maciej Poczek – TelewizjaGarwolin.pl, ekipa programu TVP1 Latarnicy.pl, ekipa TVP INFO Kurier Warszawy i Mazowsza.

Na zakończenie Uczestnicy zarejestrowali swój udział w spotkaniach na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach Europy. 


Oto kilka relacji z wydarzenia w Łaskarzewie: 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz