Wyjazdowe spotkanie z Internetem 8 czerwiec 2013r.


Relacja ze spotkania wyjazdowego z Łaskarzewskimi Latarnikami PCRS na VII Noc Kultury w Lublinie, pn. Energia Internetu. 

Łaskarzewscy Latarnicy zabrali na wyjazdowe spotkanie z Internetem ekipę osób starszych 50+ z Łaskarzewa i Wilgi na VII Noc Kultury w Lublinie w celu poszukiwania Energii Internetu w mieście Lublin. Wszyscy byliśmy bardzo ciekawi jaki wpływ ma Internet na Energię Miasta. Okazuje się, że w Lublinie Internet żyje i wyzwala pozytywną energię w uczestnikach Nocy Kultury jak również w mieszkańcach samego Lublina. Chociażby w mieszkance Lublina Bożenie Gołysz Latarniczce Polski Cyfrowej, która zabrała nas w podróż z Internetem po Lublinie w jedyną taką niepowtarzalną Noc pełną wrażeń w województwie lubelskim.

Szukaliśmy śladów Internetu i na każdym kroku na naszych Ipadach i smart fonach dostępna była sieć WiFi. Każdy uczestnik mógł zobaczyć jak wykorzystać Internet do zwiedzania Nocy Kultury. Aplikacja Layar rozszerzająca rzeczywistość działała sprawnie i na ekranach naszych urządzeń pojawiały się kolejne punkty atrakcji Nocy Kultury. Idąc uliczkami starego miasta mogliśmy w łatwy i prosty sposób wybierać z szeregu przygotowanych atrakcji interesujące nas wydarzenia. Dla porównania korzystaliśmy również z papierowych wersji przewodników, które jednak nie dawały szybkiej i od ręki dostępnej informacji o wydarzeniach w pobliżu naszego przejścia. Na naszej drodze spotkaliśmy Internetową Telewizję Lubelską, która prowadziła w Internecie relację Nocy Kultury na żywo. Można powiedzieć, że dzięki Internetowi wydarzenie jest dostępne na cały świat.
Reprezentanci naszej licznej grupy w osobach Bożeny Gołysz i Krzysztofa Kaczorowskiego Latarników Polski Cyfrowej podzielili się z widzami ITVL swoimi wrażeniami z VII Nocy Kultury w Lublinie oraz poinformowali o prowadzonych działaniach w ramach Projektu Polska Cyfrowa Równych Szans.
Oczywiście robiliśmy zdjęcia aparatami cyfrowymi, lustrzankami, smart fonami, tabletami. Nagraliśmy smart fonem kilka występów Nocy Kultury. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc w Lublinie, np. Klasztor Dominikanów, Bramę Grodzką, Zamek, Plac Litewski i wiele innych. Pod zamkiem natrafiliśmy na prezentacje multimedialne 3D Lublina przygotowane przez Ośrodek Brama Grodzka i Teatr NN z różnych okresów jego bogatej historii. http://teatrnn.pl/przewodniki Czas szybko płynie w ciekawych miejscach w gronie ciekawych ludzi. Godzina 23.00 nieubłaganie wybiła na zegarze i musieliśmy się pożegnać z Lublinem i VII Nocą Kultury, której byliśmy realnymi i wirtualnymi uczestnikami.
Energia Internetu - Spotkanie wyjazdowe z Latarnikami na VII Noc Kultury w Lublinie.
Zapisy w maju 2013 na spotkaniach latarniczych:
  1. 2013 05 20 Gminny Dom Kultury filia w Krzywdzie, godz. 19.00
  2. 2013 05 22 Gminny Dom Kultury filia w Sośnince, godz. 19.00
  3. 2013 05 23 Gminny Dom Kultury w Starym Helenowie, godz. 19.00
  4. 2013 05 24 Stowarzyszenie C.I.A. ul. Alejowa 13 w Łaskarzewie, godz. 19.00
I) Spotkanie nr 1. Informacja przed wyjazdem do Lublina
Data: 5 czerwca 2013r. (środa), godz. 19.00
Miejsce: Stowarzyszenie C.I.A. w Łaskarzewie na Alejowej 13 (II piętro budynek OSP).
Temat: Energia Internetu na VII Nocy Kultury 2013 w Lublinie. Zwiedzamy wirtualnie trasę i miejsca na podstawie planu spotkania wyjazdowego z Latarnikami na Noc Kultury do Lublina w dniu 8 czerwca 2013r. Sprawdzamy pogodę, liczbę kilometrów, opcje tras dojazdu i powrotu, miejsca: Stare Miasto, Zamek w Lublinie, itp. Kilka słów o projekcie Polska Cyfrowa Równych Szans, kompletowanie listy uczestników spotkań z Internetem, rozmowa o wyjeździe przy kawie i herbacie z wykorzystaniem Internetu.
II) Spotkanie nr 2. Spotkanie wyjazdowe z Latarnikami na VII Noc Kultury w Lublinie, pn. Energia Internetu.   
Data: 8 czerwca 2013r. (sobota),     
Miejsce, godzina zbiórki i wyjazdu: Duży Rynek w Łaskarzewie, godzina zbiórki 17.00, wyjazd 17.30.
Harmonogram wyjazdu:
1. Zwiedzanie przygotowanych atrakcji VII Nocy Kultury w Lublinie od godz. 19.00 do godz. 23.00. Program nocy kultury będzie dostępny na: www.nockultury.pl
2. Zbiórka na parkingu przy autokarze, do godz. 23.00,  
3. Powrót z Lublina do Łaskarzewa – wyjazd o godz. 23.15
4. Przyjazd do Łaskarzewa około godz. 1.00
III) Spotkanie nr 3.
Data: 13 czerwca 2013r. (czwartek) od godz. 19.00
Miejsce: Stowarzyszenie C.I.A. w Łaskarzewie na Alejowej 13 (II piętro budynek OSP).
Temat: Fotografia cyfrowa, film. Praca na materiałach multimedialnych (zdjęciach i filmach) wyjazdowego spotkania na VII Nocy Kultury w Lublinie. Przeglądanie wykonanych zdjęć i filmów, drukowanie а potem kopiowanie, przenoszenie, zapisywanie, kompresja, umieszczanie na galerii w Internecie.
Kontakt do Latarników PCRS:
1. Krzysztof Kaczorowski, tel. 783704770, e-mail: krzykacz2007@op.pl
2. Marek Kusak, tel. 602716492, e-mail: m_kusak@wp.pl
3. Tadeusz Rutkowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz